Sektörler & Ürünler

ÇİMENTO
MADENCİLİK
MAKİNA ENDÜSTRİSİ
VANA ENDÜSTRİSİ
DENİZCİLİK VE ENERJİ

Hakkımızda

  Firmamız 1979 yılında bir Ege limanı olan İzmir'in Pınarbaşı ilçesinde kurulmuştur. Konumu sayesinde dünyanın her yerine kolaylıkla kara, deniz ve hava yolu ile teslimat yapabilme imkanına sahiptir. Gerek teknolojik yatırımlarımız, gerekse uzun yıllara dayanan tecrübemizle uluslararası standartlara uygun çelik döküm imalatı yapmaktayız. Tek parçada 5000 Kg ağırlığa kadar aşınmaya, darbeye, yüksek ısıya ve korozyona dayanıklı çelik döküm üretmekteyiz.


Vizyonumuz / Misyonumuz  Amacımız; şirketimizin, çelik döküm alanında kalite ve değer odaklı, çevreye saygılı, güvenilir, verimli bir kuruluş olarak varlığını sürdürmek, sektördeki değişime ve gelişime öncülük edecek yatırımları gerçekleştirmektir.


KALİTE  POLİTİKAMIZ


 Amacımız, müşteri istek ve beklentilerini karşılayacak kalitede ürünler üreterek, iç ve dış pazarlarda rekabet gücümüzü, satış ve karımızı arttırmaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için Pınar Döküm A.Ş.’nin tüm süreçlerde öngörülen kalite seviyesini yakalamak ana hedefimizdir. Daha az hurda, daha fazla güvenilir ürün sağlayan kalite, üretim ve verimlilikte önemli bir faktördür. Çalışanlarımızın bilgi seviyelerini geliştirmek, maliyetlerimizi düşürmek, üretim verimliliğimizi arttırmak temel hedeflerimizdir. Belirlediğimiz hedefler doğrultusunda Kalite Yönetim Sistemi prensipleri, tüm bölümlerimizin çalışmalarında esas alınacaktır. Bütün bölümler, bu kalite sisteminin bütünlüğü içinde çalışmakla yükümlüdürler. Amaç ve hedeflerimizi yerine getireceğimizi, sistemin etkinliğini sürekli iyileştireceğimizi taahhüt ederiz.


ÇEVRE POLİTİKAMIZ


Gelecek kuşaklara emanetleri olan çevreyi sağlıklı devredebilmek için; Çevreyi Korumak, sürdürülebilir kalkınmayı benimsemek, uygulamak ve uygunluk yükümlerini yerine getirmeyi, taahhüt ederiz. Tüm faaliyetlerimizi planlarken ve uygularken; Çevre Performansını artırmak,  çevreye etkilerini izlemek, değerlendirmek, sürekli iyileştirmek, girdilerimizi etkin ve verimli kullanmak, atıkları kaynağında azaltmak ilkelerimizdir. Çelik dökümde, iyileştirilebilir atık yönetim planları ve ilgili kanunlar ile tehlikeli ve tehlikesiz atıkların uygun şekilde bertarafını taahhüt ederiz.


İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ


FİRMAMIZDA KANUNLARA ve 2.MEVZUATLARA UYULMASI ESASTIR; Çalışanlarımızın katılımıyla yürürlükteki İSG kanun ve mevzuatlarına ve üyesi olduğumuz kuruluşların şatlarına uyulacağını taahhüt ederiz. YÖNETİCİLERİMİZ ve ÇALIŞANLARIMIZ İSG’den SORUMLUDUR; Çalışanlarımızın kendi bireysel İSG sorumluluklarının farkında olmaları amacı ile gerekli eğitimler verilecek, bilinçlenmeleri ve farkında olmaları sağlanacaktır.TEHLİKELER TESPİT EDİLİP, OLASI RİSKLER ÖNLENECEKTİR;Kuruluşumuzda tehlikeli ve olası risklerin tespitini ve denetimini sağlamak için gerekli kaynakların ayrılacağını, her türlü iş kazalarının, yaralanmaların ve mesleki hastalıkların önlenmesi ile ilgili çalışmalar yapılarak sağlıklı ve ergonomik bir çalışma ortamı sunulacağını taahhüt ederiz. İSG. PERFORMANSLARIMIZ  DEĞERLENDİRİLECEKTİR;Tüm çalışanlarımızın dikkatli çalışmaları ile İŞ KAZALARINI, YARALANMALARI ve MESLEKİ HASTALIKLARIN    “0” sıfıra indirilmesi  “SIFIR KAZA” hedeflenmiştir.

Devamı >>Kemalpaşa Cad. No:326 - 35060 Pınarbaşı/İZMİR - TÜRKİYE Tel:+90.232 479 29 29 Faks: +90.232.479 05 16 E-mail:info@pinardokum.com.tr
Copyright © 2013 Pınar Döküm Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Tasarım: Gündaş Reklam Admin